Aktualności

Zakończenie I semestru 2018/2019

Oto wyniki klasyfikacji oraz najlepsi uczniowie poszczególnych klas:
Średnie poszczególnych klas:
IV sp V a sp V b sp VI sp VII sp VIII sp III gim
4,30 4,07 3,92 3,93 3,45 4,05 3,27
Najlepsi w Szkole Podstawowej:
I II III IV
Białous Maja
Horba Aleksandra
Juchnicka Blanka
Kryjan Julia
Ołdytowska Amelia
Skorupska Zuzanna
Radziwoński Tymoteusz
Karol Ciżewski
Kozłowski Jan
Normantowicz Hubert
Prokop Julia
Ciuruk Jakub
Dorochowicz Mateusz
Drobniuch Ignacy
Maślenik Gabriel
Suchocki Błażej
Halicka Julia
Czemierys Jan 5,18
Dermiaha Igor 5,27
Karalus Artur 5,27
Kozłowska Amelia 5,45
Andrulewicz Igor 5,09
Paradowicz Weronika 5,09
Skobodzińska Kamila 5,09

Święta tuż tuż ...

Mikołajki, mikołajki ...

6 grudnia w naszej szkole to prawdziwe mikołajkowe szaleństwo. W każdym kącie kręcą się maluchy w czerwonych czapeczkach, dzieciaki biegają z prezentami lub zajadają się otrzymanymi słodyczami. Na długiej przerwie zebrali się wszyscy "mikołajowie" by pozować do wspólnego zdjęcia.

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta ...

Piątkowy wieczór był bardzo pracowity. Rodzice uczniów klasy II i III SP wraz z dziećmi i wolontariuszami spotkali się w naszej szkole na przedświątecznych warsztatach. Była to doskonała okazja do wspólnego, kreatywnego spędzenia czasu. Wspólnie robiliśmy pocztówki, stroiki oraz bombki choinkowe.

Andrzeju Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju...

Klasa II i III SP wspólnie bawiła się na balu andrzejkowym. Oprócz tańców i słodkiego poczęstunku, dzieci zapoznały się z historią i tradycją związaną z andrzejkami. Wspominając dawne obrzędy między innymi laliśmy wosk, wybieraliśmy kolory, odczytywaliśmy różane obrazki i smakowaliśmy cukierki z niespodzianką.

100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

9 listopada 2018 roku świętowaliśmy w szkole 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości przygotowali przedstawiciele wszystkich klas pod kierunkiem pań Joanny Bankiewicz i Elżbiety Karalus. Akademię rozpoczął jeden z najmłodszych uczniów naszej szkoły recytując wiersz o symbolach narodowych, chłopczyka na scenę wprowadziła Pani Dyrektor co było symbolem przekazania najmłodszemu pokoleniu powinności pielęgnowania patriotyzmu.

W stolicy

18 października 2018 r. uczniowie klas V, VII, VIII oraz III gim. odwiedzili Warszawę. W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości odwiedzili związane z walką o niepodległość miejsca. Spacer po starówce zaprowadził nas do zamku królewskiego, Kolumny Zygmunta (i jej resztek pozostałych po wojnie) i rynku.

Do niepodległości...

16 października 2018r. uczniowie klas IV sp do III gim. mieli okazję wysłuchać prelekcji o rodzajach broni, sposobach walki oraz ciekawostek z czasów walki o niepodległość Polski. Prowadzący z grupy "Rekonstrukto" przywieźli ze sobą repliki broni, które uczniowie mogli obejrzeć, a nawet spróbować posługiwać się nimi. Jeden z uczniów został wyzwany na "pojedynek" na szable.

Bieg dla Niepodległej

17 października 2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebrali się na szkolnym boisku ubrani w barwy narodowe, by odśpiewać hymn państwowy oraz odbyć symboliczny bieg dla Niepodległej. Dzielnie truchtali uczniowie klasy gimnazjalnej obok przedszkolaków.

Święto Komisji Edukacji Narodowej

To jeden z najważniejszych dni w naszym szkolnym kalendarzu. Do grona uczniów przyjmujemy uroczyście pierwszaczki. Młodzi uczniowie wykazać się muszą wiedzą o naszym kraju i jego symbolach. W tym roku pierwszoklasiści pokazali też , że pięknie wykonują polskiego chodzonego - poloneza. Dyrekcja przyjęła ich ślubowanie oraz pasowała na uczniów. Obdarowani pięknymi prezentami od starszych kolegów oraz Rady Rodziców najmłodsi udali się na poczęstunek.

Strony

Subscribe to Zespół Szkół w Czarnej Wsi Kościelnej - aktualności