Marzec 2017

"Wiosna, Wiosna ach to Ty ... "

W końcu doczekaliśmy się kalendarzowej wiosny. Ten dzień uczniowie Zespołu Szkół w Czarnej Wsi Kościelnej przywitali świetnym humorem i dobrą zabawą. Powitanie rozpoczęliśmy jak przystało na tradycję, paradą wykonanych przez każdą klasę kukieł pani Zimy. Marzanny dumnie kroczyły w rytm muzyki po korytarzu szkolnym i machały ze smutkiem na pożegnanie. Uroczyście zostały spalone i Zima odeszła od nas na dobre. Teraz mogliśmy bawić i cieszyć się razem z Wiosną. Wszyscy uczniowie brali udział w wesołych konkurencjach sportowych, które wywołały salwy śmiechu i radości.

Pierwszy Dzień Wiosny

To jeden z ulubionych dni w roku - 21 marca. Pogoda nie sprzyjała wycieczkom, ani wagarom stąd wielu uczniów wybrało zajęcia w szkole :-) Dzień rozpoczęliśmy "zielonym śniadaniem" - klasy wraz z wychowawcami wspólnie przygotowały i zjadły wiosenne śniadanie. Następnie zrealizowaliśmy 3 lekcje z planu zajęć, po czym spotkaliśmy się na górnym korytarzu, aby wziąć udział w pokazie talentów uczniowskich oraz w wyborach najsympatyczniejszej uczennicy oraz najsympatyczniejszego ucznia.

Mistrz Origami

Również w tym roku kilku uczniów z naszej szkoły wysłało swoje prace na konkurs "Mistrz Origami" organizowany przez SP nr 47 w Białymstoku. Prace w technice origami modułowe wykonali: Szymon Sikorski kl VI (smok), Emilia Andrulewicz kl VI (kurczaczek), Agnieszka Ciżewska kl. VI (gwiazda), Justyna Skorulska kl V (papuga) - praca została nagrodzona.