Kwiecień 2017

Wycieczka do Supraśla

Dnia 27 kwietnia 2017r. uczniowie klas 4 i 6 wzięli udział w warsztatach „Poznajemy rośliny lecznicze” organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku. Będąc w lesie odkryli moc leczniczą drzew, znaczenie nowych pojęć takich jak fitoncydy i garbniki.

Uczeń Zespołu Szkół w Czarnej Wsi Kościelnej Mistrzem Polski!!!

22 kwietnia 2017r. uczeń Zespołu Szkół w Czarnej Wsi Kościelnej Artur Pawłowski, podczas zawodów Grand Prix Polski Karate Kyokushin w Kielcach, wywalczył pierwsze miejsce! Artur trenuje od 7 roku życia i z dnia na dzień, dzięki swojej ciężkiej pracy nad własnymi słabościami, staje się coraz lepszy. Jesteśmy bardzo dumni z jego osiągnięć i z całego serca kibicujemy mu oraz życzymy dalszych sukcesów. Brawo Mistrzu!!!

Poszukiwania wiosny – kwiecień 2017

Klasa 1 SP wybrała się na długi spacer po lesie w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Nasz klasowy parapet zakwitł już przepięknie, odstraszając zimę. Dodatkowo zachęceni śpiewem ptaków i soczystą zielenią traw, postanowiliśmy odkryć kolejne oznaki, świadczące o zwycięstwie wiosny nad zimową aurą. I znaleźliśmy ich wiele.

Życie to teatr – kwiecień 2017

Uczniowie I klasy SP zagłębili się w niesamowitym świecie teatru. Poznając arkana przedstawień teatralnych, postanowiliśmy sami doświadczyć, czym jest aktorstwo i praca w teatrze. Najpierw zajęliśmy się tworzeniem pacynek. Ze skarpetek, guzików, włóczki i kolorowych papierów wyczarowaliśmy niesamowite stwory, które stały się bohaterami opowieści, snutych przed snem.

Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół w Czarnej Wsi Kościelnej

Dnia 12.04.2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Czarnej Wsi Kościelnej odbył się Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej pt. „Twórczość poetów polskich”, zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół: Agnieszkę Miłaszewską, Joannę Ścibek-Trypus oraz Joannę Kurel. W tym roku dzieci prezentowały wiersze swoich ulubionych autorów. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów nauczania zintegrowanego. Z każdej klasy został wyłoniony jeden zwycięzca, którego wybierało jury w składzie: przewodnicząca – p. Ewa Rosiak-Giemuła, członkowie – p. Jolanta Kozłowska oraz organizatorzy konkursu.