Maj 2017

Piknik Rodzinny pod hasłem „Nie piję, nie palę i bawię się wspaniale!”

Dnia 28.05.2017 odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Nie piję, nie palę i bawię się wspaniale!”, organizowany przez Zespół Szkół w Czarnej Wsi Kościelnej. Podczas pikniku można było skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: przejazd dyliżansem oraz amfibią, loterii fantowej, rzutu do celu oraz strzelania z łuku, malowania twarzy, skoków na trampolinie. Chętni mogli ozdobić naczynia ceramiczne metodą decoupage, z pomocą p. Ani Sienkiewicz, wykonać samodzielnie gliniane naczynia pod okiem p. Wojtka Maculewicza, czy zrobić pachnące mydełka na stanowisku p. Marty Kryjan. Głodni mogli posilić się kiełbaskami z grilla, bigosem, swojskim chlebem ze smalcem lub na deser zakupić pyszne ciasto z lemoniadą.

Wycieczka na Węgry.

W dniach 15 – 19 maja br. niektórzy uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę na trasie BRATYSŁAWA – BUDAPESZT – ZAKOLE DUNAJU. W poszczególnych miejscach zobaczyliśmy: BRATYSŁAWA – zwiedzanie z przewodnikiem: Parlament z panoramą Bratysławy, Zamek Królewski i wzgórze zamkowe. Zwiedzanie Starego Miasta: Katedra św. Marcina, plac Główny, Brama Michalska, ratusz, Kościół Franciszkański, Pałac Arcybiskupa, Teatr Narodowy, deptak przy Dunaju.

"Przegląd obcojęzycznych małych form teatralnych"

Dzień 9 maja minął pod znakiem języków obcych nauczanych w szkole. Klasa VI zaprezentowała się w Czerwonym Kapturku na wesoło, w rolę tytułową wcieliła się charyzmatyczna Wiktoria Maksimowicz (j. angielski). Język niemiecki reprezentowała klasa IIIG przybliżając nam losy Jasia i Małgosi przy brawurowej grze Eweliny Rogalskiej w roli czarownicy.

Zaproszenie na Festyn Rodzinny

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny do Zespołu Szkół w Czarnej Wsi Kościelnej, który odbędzie się dn. 28.05.2017r. od godz. 13.00 na placu szkoły.
W programie przewidziane są:
Koncert zespołu muzycznego;
Gry i zabawy sportowe;
Rozgrywki piłki nożnej;
Pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej Wsi Kościelnej;
Stanowiska rękodzielnicze;
Pokaz karate KATA;
Stanowiska gastronomiczne (bigos, kiełbaski, ciasto);
…wiele, wiele innych atrakcji!!!