Listopad 2017

W świecie sztuk wszelakich.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czarnej Wsi Kościelnej po raz kolejny mają okazję poobcować ze sztuką. Jak co roku szkoła podpisała umowę z Filharmonią Białostocką, w ramach której w naszej szkole odbywają się koncerty muzyczne. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie mają okazję zapoznać się z arkanami muzyki, poznają instrumenty, style muzyczne i wraz z artystami wyruszają w podróże w czasie i przestrzeni.

Droga do niepodległości.

10 listopada odbyła się akademia, w której młodzież pod kierunkiem pań: Joanny Bankiewicz, Katarzyny Niemczynowicz oraz Urszuli Wiśniewskiej przypomniała, jak wyglądała droga Polski do niepodległości.

Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

Listopad to czas zadumy i wspomnień.... o tych, których już nie ma wśród nas.
Na początku miesiąca uczniowie klasy pierwszej zatrzymali się dłużej niż zwykle przy pomniku znajdującym się tuż przy szkole, który poświęcony jest ofiarom bombardowania podczas II wojny światowej. Większość dzieciaków po raz pierwszy odkryło jego historię. Wspólnie odczytali napisy zawarte na tablicach. Okazało się, że niektóre ofiary bombardowania były młodsze od pierwszaków.

ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

Takim akcentem zaczęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły poranek 8 listopada. Nasza szkoła należy do szkół Promujących Zdrowie. Podejmujemy różne działa łania na tym polu. Od kilku lat uczniowie i nauczyciele włączają się w ogólnopolską akcję, przypominającą o tym, że pusty żołądek, to puste myśli i brak chęci do działania.

Z wizytą u garncarza

Dnia 12 października 2017 r. klasa IV „a” odwiedziła pod opieką nauczycielek – Anny Gąsiewskiej oraz Joanny Ścibek-Trypus – pracownię garncarską Pawła Piechowskiego, usytuowaną w Czarnej Wsi Kościelnej, na Szlaku Rękodzieła Ludowego. Właściciel pracowni zajmuje się garncarstwem od najmłodszych lat, kontynuując – już jako czwarte pokolenie – rodzinną tradycję.