Październik 2018

W stolicy

18 października 2018 r. uczniowie klas V, VII, VIII oraz III gim. odwiedzili Warszawę. W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości odwiedzili związane z walką o niepodległość miejsca. Spacer po starówce zaprowadził nas do zamku królewskiego, Kolumny Zygmunta (i jej resztek pozostałych po wojnie) i rynku.

Do niepodległości...

16 października 2018r. uczniowie klas IV sp do III gim. mieli okazję wysłuchać prelekcji o rodzajach broni, sposobach walki oraz ciekawostek z czasów walki o niepodległość Polski. Prowadzący z grupy "Rekonstrukto" przywieźli ze sobą repliki broni, które uczniowie mogli obejrzeć, a nawet spróbować posługiwać się nimi. Jeden z uczniów został wyzwany na "pojedynek" na szable.

Bieg dla Niepodległej

17 października 2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebrali się na szkolnym boisku ubrani w barwy narodowe, by odśpiewać hymn państwowy oraz odbyć symboliczny bieg dla Niepodległej. Dzielnie truchtali uczniowie klasy gimnazjalnej obok przedszkolaków.

Święto Komisji Edukacji Narodowej

To jeden z najważniejszych dni w naszym szkolnym kalendarzu. Do grona uczniów przyjmujemy uroczyście pierwszaczki. Młodzi uczniowie wykazać się muszą wiedzą o naszym kraju i jego symbolach. W tym roku pierwszoklasiści pokazali też , że pięknie wykonują polskiego chodzonego - poloneza. Dyrekcja przyjęła ich ślubowanie oraz pasowała na uczniów. Obdarowani pięknymi prezentami od starszych kolegów oraz Rady Rodziców najmłodsi udali się na poczęstunek.

Plan dnia 12 września 2018r.

Tego dnia będziemy obchodzić uroczyście Święto Komisji Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem pierwszaczków.
Oto plan tego dnia:
9.00-9.45 godzina z wychowawcą
9.45-10.00 - przerwa obiadowa (suchy prowiant)
10.00-11.00 - uroczysta akademia
11.00 - słodki poczęstunek pierwszaczków oraz odjazd autobusów szkolnych.