Grudzień 2018

Mikołajki, mikołajki ...

6 grudnia w naszej szkole to prawdziwe mikołajkowe szaleństwo. W każdym kącie kręcą się maluchy w czerwonych czapeczkach, dzieciaki biegają z prezentami lub zajadają się otrzymanymi słodyczami. Na długiej przerwie zebrali się wszyscy "mikołajowie" by pozować do wspólnego zdjęcia. Najpiękniejszym Mikołajem była jednak Pani Dyrektor :-) Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i życzymy wspaniałych prezentów od "prawdziwego" Mikołaja.

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta ...

Piątkowy wieczór był bardzo pracowity. Rodzice uczniów klasy II i III SP wraz z dziećmi i wolontariuszami spotkali się w naszej szkole na przedświątecznych warsztatach. Była to doskonała okazja do wspólnego, kreatywnego spędzenia czasu. Wspólnie robiliśmy pocztówki, stroiki oraz bombki choinkowe.

Andrzeju Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju...

Klasa II i III SP wspólnie bawiła się na balu andrzejkowym. Oprócz tańców i słodkiego poczęstunku, dzieci zapoznały się z historią i tradycją związaną z andrzejkami. Wspominając dawne obrzędy między innymi laliśmy wosk, wybieraliśmy kolory, odczytywaliśmy różane obrazki i smakowaliśmy cukierki z niespodzianką.