W świecie sztuk wszelakich.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czarnej Wsi Kościelnej po raz kolejny mają okazję poobcować ze sztuką. Jak co roku szkoła podpisała umowę z Filharmonią Białostocką, w ramach której w naszej szkole odbywają się koncerty muzyczne. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie mają okazję zapoznać się z arkanami muzyki, poznają instrumenty, style muzyczne i wraz z artystami wyruszają w podróże w czasie i przestrzeni.
Oprócz tego w szkole goszczą aktorzy i wolontariusze, prezentujący nie tylko treści artystyczne, ale też profilaktyczne i wychowawcze. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak "Wiara w siebie czyni cuda". Ostatnio uczyliśmy się też kulturalnego i odpowiedzialnego zachowania za sprawą przedstawienia "Najlepszy rachunek – dobro + szacunek". Teraz oczekujemy grudniowego spotkania z aktorami Teatru Efekt.
Niezależnie od oferty, która gości w naszej szkole, uczniowie doświadczają też sztuki poprzez wyjazdy na spektakle oferowane przez białostockie teatry. W połowie listopada uczniowie klas
1 – 3 uczestniczyli w przedstawieniu "Cudowna lampa Aladyna". Spektakl w reżyserii Andrasa Veresa wystawiał Białostocki Teatr Lalek. Ciekawa historia, w interesującej oprawie, z nutką orientu i magii. To wystarczyło by przedstawienie przypadło do gustu naszym uczniom.
Wyjazd stał się też okazją do skorzystania z nieco innej rozrywki. Mianowicie odwiedziliśmy wystawę robotów, jaką przygotowała galeria Outlet Białystok. Uczniowie bez najmniejszego problemu potrafili nazwać zarówno poszczególne roboty, jak i tytuły filmów, z jakich pochodzą bohaterowie instalacji. Wyjazd była bardzo udany i już planujemy kolejne! (tekst Elżbieta Karalus)