Rozstrzygnięcie konkursu „Jak wygląda pani Jesień?”

Dnia 12 grudnia 2017 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Jak wygląda pani Jesień?”, skierowanego do uczniów klas I-IV SP. Został on zorganizowany przez panią Joannę Ścibek-Trypus i panią Agnieszkę Miłaszewską. Zadaniem uczestników było przedstawienie przy użyciu dowolnej techniki plastycznej swojego wyobrażenia upersonifikowanej Jesieni.
Główne kryteria oceny prac stanowiły: pomysłowość autora, wysiłek włożony w przygotowanie pracy oraz staranność jej wykonania. Wszystkie zgłoszone do konkursu wizerunki pani Jesieni z nawiązką spełniały powyższe warunki, dlatego też komisja postanowiła docenić dość liczne – bo aż 14-osobowe – grono uczniów, przyznając nagrody w dwóch kategoriach:
KATEGORIA „PRACE TRADYCYJNE (PŁASKIE)”
- I miejsce – Amelia Kozłowska (kl. III),
- II miejsce – Mateusz Gieniusz (kl. IV a),
- III miejsce – Hubert Kamieńczuk (kl. IV a),
- Wyróżnienia: Patrycja Bubińska (kl. III), Kinga Piotrowska (kl. III), Kamila Skobodzińska (kl. III), Oliwia Słomczewska (kl. III), Urszula Wołowicz (kl. III);
KATEGORIA „PRACE PRZESTRZENNE”
- I miejsce – Marcel Paszkiewicz (kl. II),
- II miejsce – Natalia Kalinowska (kl. III),
- III miejsce ex aequo – Gabriel Paszkiewicz (kl. II) i Szymon Nowik (kl. III),
- Wyróżnienia: Łucja Bujnarowska (kl. I), Julia Gotówko (kl. IV b).
Laureaci otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców, a zgłoszone prace zostały zaprezentowane jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników w formie wystawy na parterze, dzięki czemu Jesień mogła zaznaczyć w naszej szkole swą klimatyczną obecność.
(tekst: Joanna Ścibek-Trypus)
Oddział: