W stolicy

18 października 2018 r. uczniowie klas V, VII, VIII oraz III gim. odwiedzili Warszawę. W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości odwiedzili związane z walką o niepodległość miejsca. Spacer po starówce zaprowadził nas do zamku królewskiego, Kolumny Zygmunta (i jej resztek pozostałych po wojnie) i rynku.
Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach w Muzeum Narodowym, otoczeni obrazami największych mistrzów polskich odkrywali tajniki kompozycji w obrazie i perspektywy. Największe wrażenie zrobiła "Bitwa pod Grunwaldem". Uczniowie zwiedzili też ogrody przy Muzeum Wojska Polskiego, gdzie obejrzeli czołgi, samoloty , helikoptery bojowe i działa przeciwpancerne. Przewodnik wiele opowiadał o tym w jaki sposób walczono, jak używano poszczególnych sprzętów. Uczniowie wspięli się na dachowe ogrody biblioteki uniwersyteckiej, gdzie podziwiali Wisłę oraz okazały stadion narodowy.
Na zakończenie młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik, gdzie spotkała się z dokonaniami m. in. polskich naukowców. Wycieczka zakończyła się późnym wieczorem, ale wrażenia pozostaną z młodzieżą na długo.
Oddział: